اخبار بخش مسکن

وزیر راه و شهرسازی: بازار مسکن از رکود خارج شد/افزایش ۱۱ درصدی معاملات در دوماه گذشته

245

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان معاملات مسکن در دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۱ درصد افزایش داشته است؛ این آمار نشان می دهد بازار مسکن به تدریج در حال خروج از رکود است.

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی این مطلب را شامگاه شنبه در حاشیه مراسم هفتاد و هفتین سالگرد تأسیس بانک مسکن در جمع خبرنگاران گفت و افزود: برای افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک مسکن، ۵۰ هزار میلیارد ریال به سرمایه بانک مسکن اضافه می شود تا قدرت تسهیلات دهی بانک ۲٫۵ برابر افزایش یابد.
وی گفت: با افزایش قدرت مالی بانک مسکن، بدون اتکا به منابع مالی بانک مرکزی، این بانک می تواند به گونه مناسبی در بخش های مسکن، ساختمان، حمل و نقل، تامین زیرساخت های مورد نیاز سکونت گاه ها، بافت های فرسوده شهری و شهرهای جدید، ایفای نقش کند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره نتایج لغو تحریم ها نیز گفت: با لغو تحریم ها برنامه دولت برای نوسازی صنعت بانکی در دست اقدام قرار می گیرد تا بتوانیم شاهد کاهش نرخ سود تسهیلات نظام بانکی در بخش های مختلف اقتصادی کشور باشیم.
آخوندی خاطرنشان ساخت: نرخ سود تسهیلات یک بحث عمومی در اقتصاد است اما تلاش کرده ایم نرخ سود تسهیلات صندوق های پس انداز مسکن را ۱۴ درصد تعیین کنیم که پایین ترین نرخ سود تسهیلات در نظام بانکی کشور است.

** افزایش حجم مشارکت مدنی برای ساخت مسکن
مدیرعامل بانک مسکن نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: در ۱۸۰ روز کاری گذشته، ۲۸ هزار نفر در سراسر کشور برای صندوق پس انداز خانه یکم، حساب باز کرده اند؛ از این محل ۵۵۰۰ میلیارد ریال سپرده جذب بانک مسکن شده است.
صندوق پس انداز مسکن خردادماه امسال آغاز به کار کرده است.
«محمد هاشم بت شکن» با یادآوری اینکه پرداخت تسهیلات ۸۰۰ میلیون ریالی خرید مسکن در تهران از خردادماه سال آینده آغاز می شود، افزود: استقبال مردم از خرید اوراق مسکن نشان می دهد، بخش مسکن به تدریج در حال خروج از رکود است.
وی ادامه داد: در آبان و آذرماه امسال حجم مشارکت مدنی برای ساخت مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش خوبی داشته است و شاهد تدریجی بازار مسکن از رکود هستیم.

وب سایت های مرتبط

نظرسنجی

آخرین اخبار بخش مسکن

تصاویر تصادفی

photo_2020-05-02_14-24-43 photo_2020-08-01_05-16-13 photo_2020-08-01_05-14-50 photo_2020-01-06_23-26-38

با ما در تماس باشید

آدرس : بندر عباس، شهرک ولیعصر، بازارچه سورو

تلفن : 33540028 076

فکس : 33540029 076

ایمیل : info@malavanan.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید